Kto korzysta z EDI?

Dzisiaj EDI jest już technologią dopracowaną, głęboko zakorzenioną w światowym biznesie. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych z Elektronicznej Wymiany Danych korzysta ponad 100 tysięcy firm, z takimi gigantami jak Federal Express, Eastman Kodak, American Airlines, Nike, Staples, National Bank, JC Penney, Prudential Insurance. Wiele organizacji rządowych USA również akceptuje i przesyła między sobą dokumenty w formie elektronicznej.

 

W Polsce z EDI korzystają wszystkie duże sieci handlowe, wiele zakładów produkcyjne i dystrybutorzy. Niektóre sieci handlowe wymieniają ze swoimi dostawcami nawet do kilkudziesięciu tysięcy dokumentów miesięcznie. Wśród największych użytkowników EDI w Polsce nalezy wymienić sieci takie jak Biedronka, Auchan, Carrefour, Lidl, Castorama, OBI, Rossmann. Tylko tych kilku gigantów handlu detalicznego w Polsce wraz ze swoimi dostawcami tworzy sieć firm-użytkowników EDI o skali kilku tysięcy.


O sprawności EDI może świadczyć fakt, że międzynarodowe banki przesyłają około 14 milionów dokumentów EDI dziennie. Odbywa się to przez sieć międzybankową o nazwie SWIFT.

Wybór EDI przez potentatów światowej i Polskiej gospodarki potwierdza,
że jest to system opłacalny i godny zaufania.

 

Sprawdź czy Twoi partnerzy handlowi już korzystają z EDI
i jaka jest penetracja usług EDI w Twojej branży:


Firma*
Imię*
Adres e-mail*
Treść