EDISON (obecnie EDITEL Polska)

EDISON S.A., założony w Polsce w 1996 roku jako doctorQ EDI, był pionierem w dziedzinie elektronicznej wymiany danych (EDI). W 1999 roku firma stała się częścią grupy PROKOM Internet i zmieniła nazwę na EDISON. W tym okresie zaczęła działać także w branży bankowości elektronicznej i dla rynku FMCG. W kolejnych latach specjalizowała się w międzynarodowych połączeniach EDI, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej.

W 2012 roku EDISON zadebiutował na Giełdzie New Connect i dołączył do różnych branżowych organizacji, aby umocnić swoją pozycję na rynku. W 2018 roku firma stała się pierwszym Certyfikowanym Punktem Dostępowym Peppol w Polsce, przygotowując się do nowych regulacji e-faktur.

W 2019 roku EDISON został przejęty przez Grupę EDITEL, europejskiego lidera w dziedzinie EDI. Pomimo wyzwań jak pandemia COVID-19 czy zmiany regulacyjne w Polsce, firma nieustannie się rozwijała. W lipcu 2023 roku zmieniła nazwę na EDITEL Polska, co symbolizuje dalsze ambicje rozwojowe i bliską współpracę z Grupą EDITEL.

 

Zapraszamy do odwiedzenia witryny EDITEL Polska S.A.