Integracja technologii EDI

EDI można określić jednym zdaniem jako "sposób na efektywne prowadzenia biznesu". Aby korzyści z wdrożenia EDI były maksymalne, należy zadbać o właściwą integrację technologii EDI z istniejącą wcześniej organizacją obsługującą przepływ dokumentów i danych w firmie. Dlatego fachowcy wdrażający EDI muszą dokładnie przeanalizować przebieg danych w istniejącym i w przyszłym systemie firmy. Integracja polega na zapewnieniu całkowitego wyeliminowania wpływu człowieka w przebieg dokumentów.


Dobrym przykładem wyjaśniającym na czym polega poprawna integracja EDI, jest aktywne połączenie czytnika kodów paskowych z systemem zamawiającym towary. Wyobraźmy sobie mały sklep, w którym przy kasie jest zainstalowany czytnik kodów paskowych, ułatwiający obliczenie kwoty, którą klient powinien zapłacić za zakupione przez siebie produkty. Program odczytujący kod paskowy może również modyfikować odpowiednie pola w bazie danych zawierającej listę towarów w magazynie. Gdy ilość sztuk któregoś z nich spadnie poniżej zadanej wartości, zostaje o tym "poinformowany" program wysyłający zamówienia, co da mu możliwość wysłania dokumentu EDI do dostawcy lub dostawców danego produktu.


W powyższym przykładzie wpływ człowieka na przepływ dokumentów został kompletnie wyeliminowany. Możemy więc przypuszczać, że dzięki poprawnej integracji technologii EDI z istniejącymi strukturami firmy, koszty prowadzenia biznesu zostaną z pewnością zredukowane.

W celu poprawnego funkcjonowania witryny, używamy plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.